REGULAMIN

INFORMACJE WSTĘPNE

Klub Odnowa jest do dyspozycji trenujących Pań i Panów  codziennie w godzinach 16:10 do 21:15 w soboty 16:10 do 17:10 i dodatkowo w godzinach porannych we wtorki i czwartki.

Treningi w Klubie Odnowa możesz rozpocząć od każdego dnia miesiąca nie czekając jego  początku. W Klubie Odnowa obowiązuje zmiana obuwia. W Klubie Odnowa możesz wynająć szafkę na obuwie w cenie 10 zł,  płatne miesięcznie. Wchodząc do Klubu Odnowa swoje uczestnictwo zgłaszasz w recepcji a następnie dostajesz kluczyk do szafki ubraniowej i udajesz się do szatni, Za rzeczy pozostawione w szatni Klub Odnowa nie ponosi odpowiedzialności. W Klubie Odnowa dla trenujących  i gości jest serwowana zielona herbata. Dla podniesienia jakości i dostosowania się do potrzeb trenujących, Klub Odnowa oczekuje informacji oceniającej jego pracę pod adresem klubodnowa@o2.pl

Przed  pierwszym treningiem w Klubie Odnowa  należy wypełnić i podpisać formularz rejestracyjny  oraz okazać dokument tożsamości.
W celu dobrania właściwego obciążenia instruktor, może poprosić uczestnika o poddanie się testowi sprawności.

 

ZAŁOŻENIA ORGANIZACYJNE

Aby można było uczestniczyć w treningach w Klubie Odnowa, należy wykupić jednorazowe wejście lub karnet, ewentualnie być posiadaczem kar akceptowalnych przez Klub Odnowa

Karnety są sprzedawane wg cennika, dla stałych  klientów, mogą być udzielane zniżki, tak samo gdy klient przyprowadzi znajomego, czy członka rodziny.

Karnet jest imienny i nie może być przekazywany innej osobie. Nie wykorzystane wejścia z karnetu i nie odwołane z przyczyn ważnych,  nie przechodzą na drugi miesiąc. Wykupione karnety a nie wykorzystane nie podlegają zwrotowi, natomiast można ustalić inny termin rozpoczęcia treningów.

Nieobecność można odwołać na 24 godziny przed zajęciami. Niewykorzystany trening można  odebrać tylko w okresie ważności karnetu, w terminach zaproponowanych przez Klub Odnowa, chyba, że zostanie karnet przedłużony i wówczas nieobecności do odebrania z automatu zostaną przeniesione na okres ważności tego karnetu.
Promocje nie sumują się

Chcąc trenować w Klubie Odnowa musisz mieć co najmniej ukończone 16 lat, a ponieważ każdy uczestnik treningów trenuje na własną odpowiedzialność to musi

się upewnić, czy  aby na pewno nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonywania treningów siłowych, np. takich jak:

  1. ostry zespół bólowy kręgosłupa
  2. rwa kulszowa tj. zaburzenia czucia – uczucie cierpnięcia, mrowienia
  3. zaburzenia funkcji mięśni np. opadanie stopy
  4. ostry ból szyi i barków – uniemożliwiający ruchy głową
  5. występujące podczas ćwiczeń zawroty głowy, nudności lub tzw. mroczki przed oczami
  6. występujące przeciwwskazania do wysiłku fizycznego ze strony układu oddechowego
  7. występujące przeciwwskazania do wysiłku fizycznego ze strony układu krążenia np. nieuregulowane ciśnienie tętnicze
  8. w czasie gorączki i chorób infekcyjnych
  9. nie zaleca się wykonywania ćwiczeń nie jedzącym mięsa w ogóle, które jest zalecane 1 g na 1 kg masy ciała – proszę też pamiętać, że jedzone w nadmiarze powoduje otłuszczenie serca, naczyń krwionośnych również od wewnątrz, wszystkich narządów, co niesie poważne konsekwencje zdrowotne.

 

WAŻNE

Aby na dwie godziny przed treningiem  spożyć posiłek złożony m.in. z węglowodanów złożonych o niskim indeksie  glikemicznym.
Należy ćwiczyć w odpowiednim ubraniu i obuwiu, które zmieniamy.
Zajęcia siłowe i oporowe  są oparte na technice, dlatego instruktor jest zobowiązany egzekwować poprawność ich wykonywania.
W czasie ćwiczeń, nawadniać organizm np. płynami nie gazowanymi lub izotonicznymi, które można samemu sobie zrobić, np. miodowo – cytrynowy (do 0,85 l wody niegazowanej dodać 3 – 4 łyżeczki miodu i 0,15 l świeżo wyciśniętego soku z cytryn, składniki dobrze wymieszać i pozostawić na noc – pić na zimno w czasie wysiłku). Po treningu zalecamy dostarczyć organizmowi białko w postaci mięsa  w ilości od 1,2 g na 1 kg masy ciała, do 2g na 1 kg masy ciał na dobę w zależności od treningu ,i koniecznie z warzywami, gdyż same białko obciąża zbyt nerki i pamiętajmy nie w dużych ilościach spożywamy posiłki (pojemność nierozciągniętego żołądka to wielkość naszej zaciśniętej piąstki).
Maksymalnie można trenować co drugi dzień, ponieważ przeciążenie organizmu może wywołać zwiększoną produkcję wolnych rodników, z którymi walczą antyoksydanty, do których to należą m.in. beta-karoten oraz witaminy C i E dużo ich jest np. w suchy morelach (i tu nie przesadzać z ilością).

.

​Niezależnie od tego czy treningi  będą rozrywką, lekiem na dobre samopoczucie, czy sposobem na zdrowy kręgosłup,  Klub Odnowa bezwzględnie zaleca stosowanie dobrze zbilansowanej diety. W myśl zasady JEDZ ZDROWO TRENUJ Z GŁOWĄ  

Należy pamiętać, że dobre zdrowie, siła i zgrabna sylwetka odmładzają nas o dziesięć lat a już po trzech miesiącach ćwiczeń przekonasz się, że systematyczność to niezapomniany sojusznik w walce o twoje zdrowie, siłę i urodę,  tak więc warto trenować razem z nami i podjąć walkę o siebie.